Biga Devlet Hastanesi
Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü
Biga Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Gebe Okulu Mezunlarını Vermeye Devam Ediyor.

Güncelleme Tarihi: 03/10/2017

BİGA DEVLET HASTANESİ GEBE OKULU MEZUNLARINI VERMEYE DEVAM EDİYOR  

Biga Devlet Hastanesi’nde gebe eğitimi ve doğuma hazırlık programı 27. Dönem mezunları verildi.

Bilinçli bir gebelik ve annelik süreci yaşayarak anne ve bebek ölümlerini en aza indirmek amacıyla  Biga Devlet Hastanesi bünyesinde 2015 yılında açılan Gebe Okulundan bugüne kadar  toplam 217 kişi mezun edildi.

Dört  hafta süren Eğitim Modülünde; Gebelik Fizyolojisi, Gebelikte Beslenme, Doğuma Hazırlık ve Doğum Çeşitleri, Gebelik Egzersizleri, Gebelikte Stresle Başetme Yolları, Yenidoğan Bakımı, Anne Sütünün Önemi ve Emzirme Teknikleri, Loğusalık ve Aile Planlaması konularında bilgiler annelere aktarıldı.

Gebe Okulunda,Uzman hekim,psikolog,fizyoterapist ve ebelerden oluşan uzman kadro öncülüğünde  eğitimler gerçekleştirildi.Eğitim programı tamamlandığında gebelere  doğum salonu ,kadın doğum servisi ve diğer birimlerin tanıtımı yapıldı. “ bilinçli anne sağlıklı bebek” yazan bileklikler ve sertifikalarını Hastane İdarecileri  elinden alan Gebe eğitim okuluna katılan anne adayları, eğitimden duydukları memnuniyeti ifade ederek emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

Açıldığı günden itibaren 217 gebeye eğitim veren Biga Devlet Hastanesi  Gebe Okulu ,yeni kayıtlarla eğitim programına devam etmektedir.