Randevu Alma Bilgileri
30 Mart 2018

RANDEVU ALMA BİLGİLERİ

Nasıl Muayene Olurum?

Randevulu Muayene

·         Hastane polikliniklerinden herhangi birinde muayene olmak isteyen hastalarımız, hastaneye gelmeden ALO 182 numaralı telefondan,www.mhrs.gov.tr veya  Biga Devlet Hastanesi web sitesinde bulunan ALO 182 linkinden randevu alabilir. Randevu alan hastalar, muayene saatinden önce hasta kayıt birimine giderek muayene barkotlarını çıkartmaları gerekmektedir.

Randevusuz Muayene

·         Muayene için kimliğiniz ile birlikte hasta kayıt birimine başvurun.İlk kayıtta kayıt işleminiz yapıldıktan ve kayıt bilgilerinizin doğruluğu kontrol edildikten sonra bağlı bulunduğunuz kurumun bilgi işlem merkezine internet aracılığı ile bağlanılarak provizyon sorgulaması yapılmaktadır. Burada gelecek cevaba göre işleminiz yürütülecektir. Muayene isteğiniz kabul edilirse, muayene olmak istediğiniz polikliniği söyleyerek kaydınızı yaptırabilirsiniz. 

·         Kayıt işleminiz bittikten sonra size üzerinde; adınız soyadınız, gideceğiniz polikliniğin ve poliklinikte kaçıncı sırada olduğunuzu gösteren küçük bir yazılı barkot verilecektir. 
Bu barkodu aldıktan sonra poliklinik önünde bekleyiniz. Monitörde numaranız göründüğünde polikliniğe girebilirsiniz.

·         Sosyal güvenceniz yoksa; poliklinik ücretini ödedikten sonra polikliniğe gidiniz. Muayene işlemiz bittikten sonra sizden tetkik istenmişse yada konsültasyon için başka bir polikliniğe gönderilecekseniz yine önce vezneye giderek ücretini yatırdıktan sonra ilgili yerde işleminizi yaptırabilirsiniz.