Tarihçe
24 Temmuz 2023

Biga Devlet Hastanesi yeni hizmet binasında    İlk olarak 2 Nisan 2018 tarihinde öncelikle poliklinikler hizmet vermeye başlamıştır. 28 Mayıs tarihinde tüm birimlerin taşınması tamamlanmıştır.

 

Biga Devlet Hastanesi’nde tek ve çift kişilik olmak üzere toplam 175 yatak kapasitesi bulunmaktadır. 43 adet poliklinik odası mevcuttur.

MR (Manyetik Rezonans),Tomografi,Ultrasonografi,Kemik Dansitometresi, Mamografi ve Digital Röntgen görüntüleme hizmetleri verilmektedir.

 

Odyometri, Solunum Fonksiyon Testi, Elektrokardiyografi, Eforlu EKG, Ekokardiyografi, EEG, EMG , NST çekimi, Gebe Okulu ve Diyabet Okulu hizmetleri verilmekte olup, Kan Transfüzyon Ünitesi, Mikrobiyoloji , Biyokimya ve Patoloji Laboratuvarı, Merkezi Sterilizasyon ünitesi Endoskopi, Kolonoskopi Ünitesi ve 5 ameliyathane odası bulunmaktadır.

8 yataklı 1.Basamak, 9 yataklı 2.Basamak ve 10 yataklı 3.Basamak olmak üzere toplamda 27 yataklı yoğun bakım ünitesi ve  18 Ünitli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi mevcuttur.

 

14+1 cihazlı Diyaliz ünitesiyle ayda 800 seansla 65 Diyaliz hastasına hizmet verilmektedir. Hastanemizde 10 yatak kapasiteli Palyatif Bakım Ünitemiz mevcuttur. Doğumhane birimi SDL yataklarıyla birlikte 4 salon ile hizmet vermektedir.

 

Acil Servis 1683 m2 alanda ve 18 müşahede yatağı 6Acil Tıp Uzmanı ve pratisyen hekimleriyle 2.Basamak Acil Servis olarak hizmet vermektedir.